Nalazite se u:  Naslovnica
Orahovica 2010 - IMG-33    Turnir Orahovica - Turnir_2008_Orahovica    Zadar 2009 - zadar    Dani poslije 2 - nasice7    Zadar 2009 - zadar    Velebit - velebit    Vukovar 2011 - vukovar7    Turnir Orahovica - Turnir_2008_Orahovica    Orahovica 2011 - 25.11.2011-4    Velebit - velebit   
OBILJEŽEN DAN UDRUGE „AJKULA“ I 21. GODIŠNJICA SJP RIJEKA „AJKULE“ PDF Ispis E-mail

OBILJEŽEN DAN UDRUGE „AJKULA“ I 21. GODIŠNJICA SJP RIJEKA „AJKULE“ (FOTO, VIDEO)Obilježavanje 21. godišnjice osnivanja Specijalne jedinice policije Rijeka „Ajkule“ i proslava Dana USPDR „Ajkula“, ove je godine obilježena nizom različitih aktivnosti kojima se na dostojanstven način obilježila spomenuta godišnjica. Zbog Velikog tjedna u kojem se slavi naj veći kršćanski blagdan Uskrs, sve aktivnosti obilježavanja bile su predviđene za više dana, jer se ove godine USKRS pokopio sa danom naše godišnjice, 08.travnja2012. godine. Slijed obilježavanja bio je slijedeći.

06. travanj 2012. godine (PETAK)

U Županiji primorsko-goranskoj upriličen je prijem za delegaciju SJP Rijeka „Ajkule“ i USPDR „Ajkula“, a primili su nas obnašatelj dužnosti župana Vidoje Vujić, predsjednik Županijske Skupštine Ingo Kamenar i savjetnik župana Zlatko Mihelec. U srdačnom razgovoru čestitali su spomenute obljetnice i zaželjeli svima nama puno uspjeha u budućem radu.
08. travnja 2012. (NEDJELJA)

Povodom 21. godišnjice od osnivanja SJP Rijeka -„Ajkule“ i dana Udruge, delegacije SJP i USPDR „Ajkula“ dana 08.travnja 2012.godine, položile su vijence i zapalili svijeće na Spomeniku i na spomen zidu u Bazi SJP na Kukuljanovu. Iako se ove godine godišnjica poklopila sa najvećim kršćanskim blagdanom Uskrsom na svečanom polaganju vijenaca bili su nazočni članovi obitelji naših poginulih suboraca, roditelji Velimira Bažoka i sin Zvonka Pavelića, Josip sa zaručnicom. Predstavnici UHDDR Grobnišćine koji su bili sa nama zapalili su svijeću podno Spomen zida u bazi SJP.
12. travnja 2012. (ČETVRTAK)

Nakon porinuća policijskog broda u pulskom brodogradilištu „Tehnomont“, 05.ožujka 2012. godine, koji nosi ime po našem pokojnom zapovjedniku Marinu Jakominiću svečano je predan na korištenje Policijskoj upravi primorsko-goranskoj. Na putničkom terminalu riječke rive, okupili su se brojni uzvanici među kojima je bio u obnašatelj dužnosti župana gdin. Vidoje Vujić i zamjenik riječkog gradonačelnika, a posebno je svečanost uveličala i nazočnost Ministra unutarnjih poslova gdina. Ranka Ostojića.
Načelnik policijske uprave Primorsko-goranske Tomislav Dizdar nakon pozdrava obitelji pok.Marina Jakominića i kratkog prisjećanja o životu legendarnog ratnika i HEROJA domovinskog oslobodilačkog rata, zaželio je posadi broda „Sigurnu plovidbu i mirno more“. Ministar policije Ranko Ostojić pozdravio je sve nazočne i posebno se osvrnuo na suborce pokojnog Marina, veterane „Ajkula“, kojima je izrazio riječi isprike zbog nepozivanja na porinuće broda. Nakon što je Ministar također zaželio brodu i njegovoj posadi mirno more uzvanici i gosti su pozvani na probnu vožnju novim policijskom plovilom.

13. travanj 2012. (PETAK)

Svečane aktivnosti povodom obilježavanja 21. godišnjice osnivanja SJP Rijeka „Ajkule“ i Dana USPDR „Ajkula“, obilježene su polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na grobovima svih poginulih specijalaca „Ajkule“, kao i na spomeniku i na spomen zidu ispred zgrade PU primorsko – goranske dana 13.travnja 2012.godine, od strane delegacije SJP i USPDR „Ajkula“, te predstavnika Policijske uprave –primorsko-goranske, a blagoslov i molitvu predvodio je vlč. Miroslav Pergl.
U Aleji hrvatskih branitelja na groblju Drenova nastavljene su svečane aktivnosti, gdje su također delegacije SJP i USPDR „Ajkula“, PU primorsko-goranske, predstavnici Županije primorsko-goranske, Grada Rijeke i predstavnici braniteljskih Udruga polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća odali počast svim poginulim i umrlim pripadnicima SJP Rijeka „Ajkule“ kao i svim hrvatskim braniteljima. Fra Ivan Sršan, blagoslovio je grobove, a u Svetištu Majke božje trsatke služio je Svetu misu zadušnicu za sve umrle i poginule specijalce „Ajkule“ i za sve umrle i poginule hrvatske branitelje.
Protokolom događanja povodom spomenute 21.godišnjice nastavljene su aktivnosti od kojih je naj zanimljivija bila ona u situacijsko-borbenom pucanju (IPSC), na strelištu Drenova u kojoj su sudjelovale ekipe SJP, PU-PG, Klemm security i USPDR.
14. travnja 2012.(SUBOTA)

Zbog Velikog tjedna u kojemu je slavljen Uskrs, druženje članova Udruge Specijalne policije iz Domovinskog rata „Ajkula“ i gostiju povodom 21.godišnjice SJP Rijeka i dana Udruge bilo je pomaknuto je za tjedan kasnije.
Tim povodom 14.travnja 2012.godine (SUBOTA), u Domu kulture na Praputnjaku
organizirano je druženje uz zabavno-sportske aktivnosti u kojima su uz naše članove i članove naših obitelji, sudjelovali i članovi Udruga Specijalne policije iz Domovinskog rata, ORAO-Osijek, RIS –Novska, DELTA –Županja, KRPELJI –Vinkovci, BARUN-Krapina, POSKOCI- Zadar, kao i članovi Udruge veterana 3.gbr-KUNE –Osijek, te dragovoljačkih i veteranskih braniteljskih Udruga iz naše regije (Bakar, Grobnišćina, Novi Vinodolski, Kraljevica, Rijeka), kao i predstavnici Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja i udovica, predstavnici lokalne samouprave i ostalih institucija te ostali dragi gosti i prijatelji koji su kroz cjelodnevno druženje dolazili i bili su dobrodošili na ovom susretu i druženju.

Nakon intoniranja Hrvatske himne i minute šutnje za sve poginule i umrle specijalce i sve hrvatske branitelje, te uz pozdrave govore Zapovjednika SJP Rijeka i predsjednika USPDR „Ajkula“ uz cjelodnevno druženje, zabavu i susret organizirali smo i slijedeće aktivnosti :

1. Natjecanje Udruga iz Domovinskog rata u kuhanju lovačkog gulaša u kotliću
2. Turnir u boćanju
3. Turnir u kartanju (briškula-trešeta / bela)
4. Turnir u pikadu

Iako je druženje specijalaca i branitelja bilo primarni cilj, za napomenuti je da je u kuhanju sudjelovalo 14 ekipa, od kojih su na temelju ocjene žiria, za najukusniji LOVAČKI GULAŠ u kotliću proglašeni oni koje su skuhale ekipe;

1. USPDR „ORAO“-Osijek
2. UHDDR Novi Vinodolski
3. USPDR „Ajkula“- (Ekipa Ivana Katalinića)

Posebno je za napomenuti da je žiri u sastavu Tomislav Dizdar, Marinko Marijanović, Saša Malčić, Željko Kučić i Vesna Pilaver, ocijenio i donio još dvije odluke i nagrade i to da je za pojesti naj bilji i naj ukusniji skuhala ekipa USPDR „KRPELJI“ Vinkovci, ali je on spadao u kategoriju „ČOBANAC“, a da je za „MISS Kotlić“ (za dekoraciju) nagrađen kotlić UHBDDR Grobnik.

U ostalim sportskim aktivnostima u kojima su se takmičili naši članovi i gosti postignuti su slijedeći rezultati.

BRUŠKULA I TREŠETA
1. UHDDR –Bribir/Novi Vinodolski (Tus-Strizić)
2. UHDDR Grobnik (Žeželić-Šegota)
3. UDVDR Bakar
BELA
1. UV 3.GBR „KUNE“-Osijek (Magušić-Malčić)
2. USPDR „Ajkula“ (Novosel-Pavličić)
3. USPDR „Orao“-Osijek (Hlevnjak-Pole)
PIKADO
1. USPDR „Ajkula“ Ekipa 1 (Petrcol-Kardum)
2. USPDR „Ajkula“ Ekipa 2 (Belavić-Brkić)
3. UDVDR Bakar

Za posebno je napomenuti da je druženje nastavljeno uz ples i glazbu grupe „PLAY“, a da su članovi i gosti koji su cijeli dan dolazili na druženje branitelja povodom Dana Udruge i 21.godišnjice SJP „Ajkule“, dovodili svoju djecu, te izrazili zadovoljstvo i dali nam podršku da se i u buduće organiziraju ovakva druženja i susreti branitelja.

Ovom prigodom se zahvaljujemo svim sponzorima i donatorima i onima koji su pomogli u organizaciji ovog druženja.

Posebno se zahvaljujemo svima koji su se odazvali našem pozivu povodom obilježavanja Dana USPDR „Ajkula“ i 21. godišnjice Specijalne jedinice policije – Rijeka „Ajkula“, te sudjelovali u svim aktivnostima kojima se dostojanstveno obilježila naša obljetnica. 
« Prethodna   Sljedeća »
22.12.1990.

 - Hrvatski Sabor usvojio je Ustav Republike Hrvatske. Isti se popularno naziva »božićni Ustav«.

 

VIJESTI

Ankete

U kojoj ste postrojbi bili 1991. - 1995.
 

IZRADA DRVENE AMBALAŽE I SUVENIRA /098-1883-948/

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Izložba "Dani poslije" u Našicama

 

on line radio

Slušajte Hrvatski braniteljski radio 'Oluja' - on-line ma gdje bili!

Fond hrvatskih branitelja

Brojač posjeta


unikatnih posjetitelja od 01.12.2008. godine
mod_vvisit_counterDanas18
mod_vvisit_counterJučer39
mod_vvisit_counterOvaj tjedan18
mod_vvisit_counterOvaj mjesec1225

Tko je Online

Gostiju online: 7

Prijava


Zaboravili ste šifru?
Ako još nemate Korisnički račun, možete ga kreirati ovdje.


TV program


 


August 2018
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2